Fundusze krajowe i unijne

Wnioski o dopłaty bezpośrednie złożone

 

W tym roku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło 1 mln 350 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie.

 

czytaj dalej

 
 

Nabory wniosków na modernizację gospodarstw rolnych i tworzenie mikroprzedsiębiorstw

 

Od 27 marca 3013r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski w ramach programu „Modernizacja gospodarstw rolnych”. W programie mogą wziąć rolnicy z ośmiu województw: lubelskim, łódzkim, lubuskim, opolskim, małopolskim, pomorskim, wielkopolskim oraz zachodniopomorskim. Wnioski o przyznanie pomocy będzie można składać do oddziałów regionalnych Agencji do 23 kwietnia 2013 r.

czytaj dalej

 
 

Nowy system płatności bezpośrednich na lata 2015-2020

 

Proponujemy system, który dla rolników aktywnych, produkujących i wiążących się z rynkiem, daje szansę na uzyskanie dopłat nawet powyżej 700 euro – powiedział minister Marek Sawicki podczas wizyty na Ziemi Wielkopolskiej z tradycjami.

Konferencja odbywała się w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie, a minister Sawicki przedstawiał przyjęty w tym tygodniu przez Kierownictwo MRiRW nowy system płatności bezpośrednich na lata 2015-2020. Wstępna propozycja systemu została w lipcu br. poddana szerokim konsultacjom społecznym, a propozycje przesłane przez 141 ich uczestników zostały wzięte pod uwagę w końcowym opracowaniu.

czytaj dalej

 
 

Trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na przywracanie produkcji rolnej zniszczonej przez klęski żywiołowe

 

Od 30 października do 12 grudnia 2013 r., czyli przez 30 dni roboczych, można składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych", które finansowane jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

czytaj dalej

 
 

Dofinansowanie biogazowni

 

Ministerstwo Środowiska zajmuje się właśnie zabezpieczaniem pieniędzy na dotacje w związku z budową biogazowi. – „Małe rolnicze biogazownie są jednymi z najlepszych odnawialnych źródeł energii dla Polski" – twierdzi Marcin Korolec. Zainteresowanie tym tematem jest duże, jednak ze względu na brak ustawy o odnawialnych źródłach energii inwestycje te są blokowane przez brak ustawy.

czytaj dalej

 
 

Nabór wniosków na „młodego rolnika”

 

Niewykorzystane środki z działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw„ mają być przekazane na „Ułatwianie startu młodym rolnikom” informuje Stanisław Kalemba. Nabór ma ruszyć w przyszłym roku.

czytaj dalej

 
 

Dopłaty bezpośrednie za 2012 rok – już ruszyły wypłaty

 

450 mln zł dopłat bezpośrednich przekazała w pierwszym dniu wypłat Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do końca tygodnia na kontach rolników ma wpłynąć łącznie ponad 600 mln zł.

czytaj dalej

 
 

Dopłaty do usług doradczych

 

Rolnicy od tego roku otrzymali kolejną możliwość na dofinansowanie. Do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o dofinansowanie usług doradczych. Kwota pomocy na gospodarstwo nie może przekroczyć 1,5 tys. euro.

czytaj dalej

 
 

Polska wykorzystała 90% środków z PROW

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) informuje, że w ramach programu PROW na lata 2007 – 2013 polscy rolnicy otrzymali już ponad 40,2 mld zł. Okazuje się, że Polska jest liderem w realizacji Programu w całej Unii Europejskiej.

czytaj dalej

 
 

Dopłaty bezpośrednie - 2015 rok

 

- „Dopłaty bezpośrednie w 2014 roku pozostaną bez zmian. Nowe przepisy dotyczące płatności bezpośrednich, w tym tzw. zazielenienia, zaplanowane w ramach reformy WPR wejdą w życie dopiero w 2015 roku" - powiedział dziennikarzom komisarz ds. rolnictwa Dacian Ciolos.

czytaj dalej

 
 
 
 
 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!