I edycja programu „Na własne konto”

 

Do 14 listopada został przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń do I edycji programu „Na własne konto”. Realizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej program skierowany jest do uczniów szkół oraz wychowanków świetlic środowiskowych w wieku gimnazjalnym z terenów wiejskich i wiejsko-miejskich.

ekonomiaProgram „Na własne konto” ma na celu zwiększenie wiedzy ekonomicznej młodzieży oraz pokazanie w jaki sposób podejmować świadome decyzje podczas planowania własnej ścieżki zawodowej. Jest to pierwsza edycja programu, który będzie obowiązywał w roku szkolnym 2012/2013.

Podczas trwania zajęć, które odbywać się będą w formie pozalekcyjnej oraz w czasie trwania ferii zimowych gimnazjaliści będą zdobywać wiedzę z zakresu przedsiębiorczości oraz ogólnej wiedzy ekonomicznej. Zajęcia prowadzone będą przez przeszkolony zespół składający się nauczyciela i studenta. Zadaniem prowadzących będzie również przedstawienie narzędzi ekonomicznych, które umożliwią im lepszy start w dorosłym życiu.

W ramach programu, dla uczniów będą przewidziane liczne konkursy zarówno szkolne jak i międzyszkolne. Najaktywniejsi uczniowie mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe, natomiast dla finalistów konkursu przewidziane są atrakcyjne stypendia.

Program „Na własne konto” realizowany jest przy współpracy z bankami spółdzielczymi, Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” oraz przez specjalistów ze Szkoły Głównej Handlowej. Pilotażowa edycja programu miała miejsce w roku szkolnym 2011/2012 i uczestniczyło w nim ponad 500 uczniów.

źródło: ppr.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!