Nabór wniosków na „młodego rolnika”

 

Niewykorzystane środki z działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw„ mają być przekazane na „Ułatwianie startu młodym rolnikom” informuje Stanisław Kalemba. Nabór ma ruszyć w przyszłym roku.

polePrzesunięcie środków na inny program wymaga jeszcze zatwierdzenie zmian przez Komisję Europejską. Pomoc może otrzymać od 7 do 10 tys. rolników.

ARiMR wnioski w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" uruchomiła ostatnio w 2011r. Warunkiem uzyskania środków było m.in. planowanie nabycia gospodarstwa rolnego i rozpoczęcie po raz pierwszy prowadzenia działalności Gospodarczej lub posiadanie gospodarstwa rolnego i rozpoczęcie prowadzenia działalności rolniczej jeśli od rozpoczęcia do dnia złożenia wniosku nie upłynęło więcej niż 12 miesięcy, a do dnia wydania decyzji przyznania pomocy nie więcej niż 18 miesięcy. Rolnik musiał przygotować także biznesplan rozwoju gospodarstwa.

Dokładna data otwarcia programu dla młodych rolników nie jest jeszcze znana. Stanisław Kalemba poinformował, że zasady ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu nie będą zmieniane.

Źródło: www.farmer.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!