Legislacja krajowa i unijna

Co z GMO w Polsce?

 

W oświadczeniu z 7 lutego 2013 roku poseł Jan Szyszko powiedział, że ogłoszony niedawno zakaz upraw GMO jest nieprawdziwy. Rząd nie tylko nie powstrzymał upraw GMO, ale obecnie mamy wręcz odwrotną sytuację.
- „Rząd szeroko otworzył drzwi na GMO w naszym kraju" - oświadczył poseł.

czytaj dalej

 
 

Budżet rolny bardzo korzystny dla Polski

 

Na konferencji prasowej minister rolnictwa Stanisław Kalemba poinformował, że Polska w latach 2014-2020 otrzyma aż 28,6 mld euro na Wspólną Politykę Rolną. Część tej kwoty zostanie przeznaczona na wyrównywanie dopłat bezpośrednich dla rolników do średniej unijnej.

czytaj dalej

 
 

Trwają prace nad tzw. zazieleniem

 

Ważą się losy całego budżetu UE po 2013 roku, a co za tym idzie również Wspólnej Polityki Rolnej. W ramach WPR ostatnio wiele uwagi poświęca się tzw. zazielenieniu. Temat ten poruszany został m.in. na 53. Sesji Naukowej IOR PIB w Poznaniu.

czytaj dalej

 
 

Rolnicy za WPR

 

Rolnicy oraz spółdzielnie rolnicze z niemal całej Europy zebrali się przed siedzibą UE w Brukseli aby przyjąć deklarację o silnej Wspólnej Polityce Rolnej (WPR) popartej silnym budżetem na lata 2014-2020.

czytaj dalej

 
 

Realizacja programu "Owoce w szkole"

 

Agencja Rynku Rolnego obliczyła już liczbę porcji owoców i warzyw, jakie otrzyma jedno dziecko w II semestrze roku szkolnego 2012/2013 w ramach programu „Owoce w szkole".

czytaj dalej

 
 

Resort przyspieszy wykup ziemi

 

„Chcemy, żeby jak najwięcej ziemi do 2016 roku trafiło do polskich rolników" – mówi wiceminister rolnictwa, Kazimierz Plocke. Za trzy lata obcokrajowcy będą mogli bez ograniczeń kupować polskie grunty. Do tego czasu resort rolnictwa chce sprzedać jak najwięcej gruntów polskim gospodarzom, zwłaszcza młodym rolnikom.

czytaj dalej

 
 

Kontrola upraw GMO

 

W Polsce zakaz obrotu nasionami roślin genetycznie modyfikowanych jest nie tylko nieskuteczny, ale także niezgodny z prawem unijnym. Na polskich polach rośnie nawet. 3 tys. hektarów kukurydzy GMO. Czy ustawa o nasiennictwie pozwoli na wprowadzenie skutecznego zakazu upraw roślin GMO?

czytaj dalej

 
 

Sprzedaż drewna od 2013 roku

 

Dyrektor generalny Lasów Państwowych zatwierdził nowe zasady sprzedaży drewna na rok 2013. Realizacje transakcji oparte na nowych regulacjach ruszyły 20 listopada. Najnowsze rozwiązania są rezultatem negocjacji leśników z przedsiębiorcami z branży drzewnej, jakie toczyły się od roku pod patronatem ministra środowiska.

czytaj dalej

 
 

Ubezpieczenie zdrowotne rolników w 2013 roku

 

Projekt ustawy – o zmianie ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2012 r. z dnia 22 listopada 2012 r. przewiduje przyjęcie w 2013 roku takich samych rozwiązań w zakresie wysokości i sposobu opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników i ich domowników jak te przyjęte na 2012 r.

czytaj dalej

 
 

Mama w domu pozostanie dłużej z dzieckiem od 1 września 2013 roku - urlop rodzicielski

 

Projekt o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa z dnia 8 listopada 2012 r. przewiduje wprowadzenie licznych zmian dotyczących dodatkowego urlopu macierzyńskiego i dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, a także wprowadzenie nowej instytucji, tj. urlopu rodzicielskiego.

czytaj dalej

 
 
 
 
 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!