Natura 2000 - zmiany w obszarach

 

Rząd zatwierdził listę zmian obszarów Natura 2000. Zmiany dotyczyły dołączenia nowych terenów i rozszerzenia tych już istniejących. Poszczególne państwa mogą zgłaszać zmiany i zgłaszać nowe tereny do włączenia do sieci obszarów Natura 2000, które zatwierdzone będą przez Komisję Europejską.

logo natura - Agrobiznes ParkJak donosi Centrum Informacyjne Rządu, lista zatwierdzona przez rząd zawiera propozycje utworzenia nowych obszarów oraz kilka propozycji zmian granic obszarów, które wynikały z procedury oddziaływania na środowisko i sprawowania nad nimi nadzoru.

Na liście znajdują się propozycje 69 zmian, które w większości mają na celu "wypełnienie luki geograficznej" będącej siedliskiem chronionych roślin, zwierząt lub ekosystemów.
Jedna ziana dotyczyła również pomniejszenia terenu. Dolinę górnej Narwi w gminie Narewka proponowano zmniejszyć o ponad 1200 ha, które nie spełniają kryteriów tzw. dyrektywy siedliskowej.

Program Natura 2000 ma na celu ochronę najbardziej cennych gatunków i siedlisk na całym ich obszarze występowania w Europie, często niezależnie od wytyczonych granic państwowych. Wszystkie proponowane zmiany muszą być jednak jeszcze zatwierdzone przez Komisję Europejską.

Źródło: PAP

 

 

 

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!