Prawo

Ochrona zadrzewień i terenów zieleni – projekt zmian ustawy

 

Opublikowano założenia ustawy dotyczącej poprawę warunków wykonywania usług przez organy samorządu terytorialnego. Modyfikacje dotyczą m.in. ochrony zadrzewień i terenów zieleni do ustawy o ochronie przyrody.

czytaj dalej

 
 

Senat chce wprowadzenia poprawki do nowelizacji ustawy o podatku rolnym

 

W miniony czwartek Senat zgłosił poprawkę do nowelizacji ustawy o rolnym podatku wedle, której dotychczasowe przepisy stosowane będą wyliczania kwoty podatku za bieżący rok. Nowela zakłada modyfikację obliczania tego podatku w taki sposób, by jego stawka nie była związana z wahającymi się cenami żyta.

 

czytaj dalej

 
 

Ustawa o środkach ochrony roślin

 

W sobotę tj. 27 kwietnia 2013 w życie weszła ustawa o środkach ochrony roślin. Akt ten ma na celu ograniczenie zagrożeń wynikających z obrotu oraz stosowana środków chemicznych. Ustawa wprowadza również zasady integrowanej ochrony roślin, które zapewniają racjonalne stosowanie tych preparatów. Nowe rozwiązania wprowadzają również przepisy unijne. 

 

czytaj dalej

 
 

Zmiany w podatku akcyzowym

 

W dniu 8 marca 2013 roku, Sejm RP przyjął ustawę o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, który wykorzystywany jest do produkcji rolnej. Ustawa reguluje m.in. zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego dla producentów rolnych czy zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie biopaliwa.

czytaj dalej

 
 

Zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług

 

Pod obrady Sejmu wprowadzono rozbudowany projekt dotyczący zmian w ustawie o podatku od towarów i usług. W związku z tym Polska Izba Handlu wystąpiła z wnioskiem do premiera o dostosowanie vacatio legis nowych przepisów do realiów polskiego rynku.

czytaj dalej

 
 
 
 
 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!