Rachunkowość

Sprzedaż gruntu rolnego a podatek VAT

 

Sprzedaż gruntu rolnego przez podatnika podatku VAT stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Warto w tym miejscu podkreślić, że art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT wprowadza zwolnienie od podatku dla dostawy terenów niezabudowanych innych niż tereny budowlane oraz przeznaczone pod zabudowę.

czytaj dalej

 
 

Zmiany w podatku dochodowym od 2013

 

Prezydent Komorowski 24 października 2012 r. podpisał ustawę o zmianie podatku dochodowego od osób fizycznych. Najistotniejsze zmiany dotyczą odliczeń w przypadku tzw. "ulgi rodzinnej" i "ulgi internetowej".

czytaj dalej

 
 

Zmiany stawek VAT od 2013

 

Od 2013 roku zostaną podwyższone stawki podatku VAT na niektóre towary lub usługi. Nowelizacja przepisów zmierza do pełniejszego odwzorowania możliwości stosowania obniżonych stawek dla niektórych towarów i usług.

czytaj dalej

 
 

Zmiany VAT od 2013 rok

 

Rząd ciągle pracuje nad nowalizacją ustawy o VAT. Sytuacja jest napięta, bo przedsiębiorcy nie wiedzą jeszcze co dokładnie zostanie zmienione i w jakiej formie. W tej chwili projekt jest już w Sejmie. Najprawdopodobniej przepisy wejdą w życie od 1 lipca 2013 roku, jednak nie jest to pewny termin.

czytaj dalej

 
 

Limity dla przedsiębiorców na 2013 rok

 

Znane są już kwoty limitów przychodów przedsiębiorców zobowiązujące do odpowiedniego rozliczania. Zmiany na 2013 rok obejmą limity zobowiązujące do przejścia z księgi podatkowej na księgi rachunkowe, zmiany limitów ryczałtowych od przychodów ewidencjonowanych czy zasady utrzymania statusu małego podatnika.

czytaj dalej

 
 

Zmiany w PIT od 2013 roku

 

Sejm przyjął poprawki do ustawy o podatku dochodowycm od soób fizycznych . Od przyszłego roku szykują się zmiany w zakresie ulgi internetowej, ulgi "prorodzinnej".

czytaj dalej

 
 
 
 
 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!