Ubezpieczenia i Finanse

2 mln zł od ARiMR

 

Już dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępnia dodatkowe 2 mln zł na dopłaty do kredytów rolniczych.

czytaj dalej

 
 

Bez zmian w KRUS

 

 

„Rzeczpospolita" pisze, że niemal pewne jest, że w obecnej kadencji parlamentu nie będzie zapowiadanych premiera zmian w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.


czytaj dalej

 
 

Lokaty dynamiczne dla rolników

 

Bank Credit Agricole zaoferował rolnikom AGRO Lokaty pod dopłaty z oprocentowaniem nawet do 6,5 proc. Z promocji mogą skorzystać ci farmerzy, którzy otrzymali za rok 2012 dopłaty bezpośrednie, ONW oraz płatności rolnośrodowiskowe.

czytaj dalej

 
 

Nie będzie podwyżki dopłat na ubezpieczenie

 

Minister finansów zablokował wprowadzenie większych dopłat do obowiązkowych ubezpieczeń rolniczych. Jan Rostocki chce pozostawić w/w stawki na takim samym poziomie, gdyż budżet nie może sobie pozwolić na większe obciążenie wydatkami.

czytaj dalej

 
 

Podwyżki ubezpieczeń

 

Jak informuje dziś "Puls Biznesu" od września rolników czekają podwyżki cen polis ubezpieczeniowych nawet o kilkaset procent. Sprawcą podwyżek jest rząd, który za późno rozpoczął pracę nad zmianami w prawie.

czytaj dalej

 
 

Projekt dotyczący składek zdrowotnych rolników przyjęty przez rząd

 

Projekt nowelizacji ustawy o składkach na ubezpieczenia zdrowotne rolników na lata 2012-2013 został przyjęty przez rząd. Obowiązujące zasady odprowadzania składek mają być stosowane jeszcze w 2014r.

czytaj dalej

 
 

Składka zdrowotna rolników prowadzących działy specjalne zmienia się od 01.01.2014 r.

 

1680 zł wynosi od 1 stycznia 2014 r. kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę, ogłoszonego w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 11 września 2013 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 1074). Kwota minimalnego wynagrodzenia jest podstawą wymiaru miesięcznej składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników prowadzących działy specjalne.

czytaj dalej

 
 

Zmiany w ustawie o składkach zdrowotnych dla rolników

 

Resort zdrowia przygotował projekt nowelizacji, który przedłuża obowiązywanie ustawy o składkach zdrowotnych rolników na 2014r. Rolnicy, którzy posiadają gospodarstwa do 6 hektarów mają opłacane składki przez budżet państwa.

czytaj dalej

 
 
 
 
 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!