Lokaty dynamiczne dla rolników

 

Bank Credit Agricole zaoferował rolnikom AGRO Lokaty pod dopłaty z oprocentowaniem nawet do 6,5 proc. Z promocji mogą skorzystać ci farmerzy, którzy otrzymali za rok 2012 dopłaty bezpośrednie, ONW oraz płatności rolnośrodowiskowe.

logo credit agricoleW bieżącym, 2012 r., do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa złożono ok. 1,36 mln wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich. Ok. 115 tys. spośród nich ubiega się dodatkowo o przyznanie płatności rolnośrodowiskowych. Na wypłatę dopłat bezpośrednich dla polskich rolników przeznaczono ok. 14 miliardów złotych – 90 proc. tej kwoty pochodzi z budżetu Unii Europejskiej, a pozostałe 10 proc. finansuje budżet krajowy. Natomiast na wypłatę płatności rolnośrodowiskowe za rok 2012 zostanie przeznaczone ok. 1,5 mld zł.

Credit Agricole Bank Polska otwiera się na rolnictwo i oferuje rolnikom AGRO Lokaty pod dopłaty. Oprocentowanie rocznej lokaty dynamicznej wynosi 6,5 proc. Rolnikom, którzy zerwą lokatę przed upływem roku, jednak nie wcześniej niż miesiąc od jej założenia, bank zmniejszy oprocentowanie do 6,3 proc. i wypłaci odsetki za cały okres trwania lokaty. Nie ma ograniczenia liczby lokat. Ich maksymalną wartość wyznacza suma otrzymanych dopłat, którą muszą udokumentować. Bank nie wymaga konkretnego pakietu konta, by skorzystać z promocyjnej oferty lokat.

- "Dopłaty bezpośrednie, ONW i rolnośrodowiskowe stanowią w budżetach farmerów 50 proc. ich całorocznego dochodu. Wiemy, że ze względu na sezonowość prac, rolnicy wykorzystują pieniądze w różnych miesiącach w roku. Dlatego przygotowaliśmy dla nich depozyty, które mogą rozwiązać w dogodnym dla nich momencie" – mówi Waldemar Kwiatkowski, dyrektor Departamentu Klientów Agrobiznesowych w Credit Agricole Bank Polska.

Bank Credit Agricole, dotychczas głównie działający w miastach, zaangażował się w rynek agrobiznesu w tym roku. W rozwoju relacji z nowym segmentem oraz w budowie oferty produktowej korzysta z kompetencji i doświadczeń kas regionalnych Crédit Agricole. Tworzą one największy bank rolniczy we Francji, działający od ponad 100 lat, a dziś obsługujący 84 proc. rolników w tym kraju. Farmerom w Polsce proponuje kompleksową ofertę, która obejmuje praktycznie wszystkie produkty – od konta osobistego i firmowego, poprzez kredyty inwestycyjne oraz na sfinansowanie bieżącej działalności, hipoteczne, gotówkowe, do ubezpieczenia medycznego. Obsługą klientów agrobiznesowych zajmują się specjalnie przeszkoleni doradcy mobilni, dojeżdżający w dogodne dla klienta miejsce spotkania.
Czas pokaże jak rozwinie się ten segment działalności Credit Agricole

Źródło: Credit Agricole

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!