Bez zmian w KRUS

 

 

„Rzeczpospolita" pisze, że niemal pewne jest, że w obecnej kadencji parlamentu nie będzie zapowiadanych premiera zmian w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.


krus logoW 2013 roku budżet państwa dopłaci do KRUS 15,9 mld zł, natomiast ze składek płaconych przez rolników wpłynie tylko 1,6 mld zł. To oznacza, iż 90 proc. tego, co wydaje KRUS, pokrywają pozostali podatnicy. Jak podkreśla gazeta rolniczy system jest stale niewypłacalny oraz nieefektywny.

 

Skąd więc tak duże dopłaty? Jest to efekt, że 98 proc. ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego opłaca niską składkę w wysokości 125 zł na miesiąc. Porównując, osoby samozatrudnione płacą do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ponad 1000 zł za ten sam okres. Rolnicy za ten wkład mają prawo licznych świadczeń m.in. renty, emerytury, renty rodzinnej, zasiłków macierzyńskich i chorobowych.

Nierównoważność ponoszonych kosztów w porównaniu do wysokości świadczeń skutkuje ogromnym mankiem. Branżowi specjaliści szacują na przykład, iż do każdego ubezpieczonego w KRUS, który przechodzi na rentę, pozostali podatnicy są zmuszeni dopłacić blisko 250 tys. zł.

Źródło: www.portalspozywczy.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!