04 agrisem 530x214

 

Osprzęt do wózka zwiększy możliwości

 

Przedsiębiorcy coraz rzadziej decydują się na zakup wózka widłowego bez dodatkowego osprzętu. W niektórych branżach jest to konieczność ze względu na specyfikę przewożonego towaru, w innych dodatkowe wyposażenie pozwala zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo pracowników. 

Typ wózka widłowego, warunki w których jest wykorzystywany, ale przede wszystkim rodzaj wykonywanych prac to główne czynniki determinujące wybór konkretnego osprzętu. Największą popularnością cieszy się zwłaszcza w branży spożywczej, ogrodniczej oraz sadowniczej. Rynek oferuje dziesiątki rozwiązań, z czego większość tworzonych jest na zamówienie, pod konkretne potrzeby przedsiębiorstwa. Ich montaż jest na tyle prosty, że może być wykonany przez pracowników w firmie. Większość producentów wózków widłowych współpracuje z dostawcami dodatkowego osprzętu, dlatego już podczas zakupu można wyposażyć widlaka w dedykowane akcesoria usprawniające pracę. - W ofercie STILL znajduje się w zasadzie cały przekrój rozwiązań dostępnych na rynku. Potrzeby klientów są w tym zakresie niezwykle zróżnicowane. Wśród popularnych typów osprzętów warto wymienić np. przesuw boczny, obrotnice, chwytaki, pozycjonery, paletyzery, przedłużki, żurawie, trzpienie, pługi śnieżne. Klienci bardzo często decydują się na zakup dodatkowego osprzętu, ponieważ pozwala to rozszerzyć możliwości, które daje sam widlak - mówi Tobiasz Jakubczak, specjalista ds. Produktu w firmie STILL. Jakie są najbardziej popularne rozwiązania?

Do piasku i do śniegu 

Obrotnica na wózku widłowym FOT. STILLPrzedsiębiorstwa, w których przewozi się materiały sypkie mogą korzystać z różnego rodzaju pojemników i szufli. Szufla hydrauliczna, nazywana także łyżką, może służyć do transportu węgla i piasku. Montowana na widłach bądź na karetce, sterowana jest zazwyczaj jednym bądź dwoma cylindrami hydraulicznymi. Podobnym rozwiązaniem są szufle mechaniczne, które otwiera się za pomocą cięgna i zamyka przez opuszczenie wideł. Do prostego rozładunku przewożonego materiału służy pojemnik przechylny, dostępny także w wersji zamykanej, jak i kontener z uchylnym dnem. Aby widlak mógł być wykorzystywany również do odśnieżania, warto zainwestować w odpowiedni pług, który to umożliwi.

Do owoców i palet

Paletyzery to narzędzia, które mogą pozwolić na jednoczesny transport od jednej nawet do ośmiu palet. Osprzęt ten sprawdzi się w sytuacji dużego i szybkiego załadunku bądź rozładunku. Wiele z nich jest wyposażonych w przesuw boczny, przez co ograniczone jest zużycie i obciążenie wózka widłowego. W niektórych modelach można także zmniejszyć odległość między paletami do zera, przez co przewóz ładunku jest bezpieczniejszy i bardziej wydajny. Urządzeniem, które również ułatwi transport są obrotnice. Narzędzia te, napędzane są przez układ ślimakowy. Obrotnice zbudowane na bazie solidnego, stalowego odlewu umożliwiają łatwe wysypanie materiału w przypadku dużych skrzyń z ładunkiem. Pozwala to na znaczne zwiększenie wydajności oraz ułatwienie pracy. Obrotnice świetnie sprawdzają się w branży spożywczej i sadowniczej, choćby do prostszego transportu owoców.

Do beczek i do bel

Do usprawnienia przewozu mniejszych materiałów, takich jak beczki, bele, kartony czy roleChwytak do bel FOT. STILL służą różnego rodzaju chwytaki. Uchwyty do beczek to narzędzia pozwalające na przewóz pionowy od jednej do dwóch sztuk. Egzemplarze posiadające automatyczne zwolnienie pozwalają na szybszą pracę – operator nie musi schodzić z wózka by postawić beczkę. W przypadku firm, w których przewozi się bele celulozy czy role papieru przyda się obrotowy chwytak. Urządzenie skonstruowane na bazie profilowanych prowadnic zapewnia stabilność i sprawniejszą obsługę ładunków. Podobnie wygląda to w przypadku transportu towarów w kartonach (np. AGD, RTV), gdzie także wykorzystuje się chwytaki. Ich wyłożone gumą ramiona sprawiają, że siła nacisku rozkłada się równomiernie na ładunek, a przewóz jest o wiele szybszy.

źródło: informacja prasowa

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!