Produkcja Roślinna

Startowe nawożenie kukurydzy

 

Uprawa kukurydzy staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna. Ogólny areał jej uprawy w 2013 roku, drugi raz z rzędu przekroczył milion hektarów, z czego około połowa jest uprawiana na ziarno. Stała się więc ona najdynamiczniej rozwijającą się uprawą w naszym kraju w ostatnich latach. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że w Polsce uprawia się ją już od ponad stu lat. Kukurydza jest bardzo wartościową rośliną paszową, szczególnie w żywieniu drobiu i trzody chlewnej, ale również bydła, szczególnie ta uprawiana z przeznaczeniem na kiszonkę. Znajduje również zastosowanie w przemyśle młynarskim czy przy produkcji biogazu.

czytaj dalej

 
 

Flint czy dent?

 

Zdaniem specjalistów w dziedzinie ekonomiki uprawy kukurydzy sukces finansowy jest w ponad 30% zależny od odpowiedniego doboru odmiany. Plantatorzy doskonale znają kryteria wyboru materiału siewnego pod kątem rejonizacji uprawy, plonowania czy odporności na warunki środowiskowe. Warto jednak przypomnieć, że istotnym parametrem wyboru jest typ ziarna uprawianych odmian.

czytaj dalej

 
 

Integrowane nawożenie buraka cukrowego

 

Integrowana produkcja roślin wykorzystuje postęp technologiczny i biologiczny w uprawie, ochronie i nawożeniu roślin. Integrowane nawożenie polega na łączeniu nawozów chemicznych z nowego typu nawozami pochodzenia naturalnego. Takie połączenie umożliwia uzyskanie wysokiego plonu technologicznego cukru.

czytaj dalej

 
 

Biostymulacja plonu

 

31 stycznia 2014 roku w Poznaniu, podczas Targów Polagra Agro-Premiery odbyło się spotkanie prasowe poświęcone biotechnologii morskiej i biostymulacji plonu. Organizatorzy przedstawili możliwości wykorzystania alg w rolnictwie i ogrodnictwie.

czytaj dalej

 
 

Niepocięte liście tytoniowe zostaną objęte akcyzą

 

Wiceminister finansów Jacek Kapica poinformował o zamierzeniu opodatkowania niepociętych liści tytoniu przez ministerstwo finansów. Na chwilę obecną sprzedaż liści nie jest objęta podatkiem i są one przeznaczane na produkcję nielegalnych papierosów.

 

czytaj dalej

 
 

Zakaz wprowadzania do obrotu nasion zaprawianych fipronilem

 

Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie NR 781/2013 z dnia 14 sierpnia 2013 r. zmieniające rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 540/2011 w odniesieniu do warunków zatwierdzenia substancji czynnej fipronil oraz zabraniające stosowania i sprzedaży nasion zaprawionych środkami ochrony roślin zawierającymi tę substancję czynną.

czytaj dalej

 
 

Lidermix z unikalną formułą Trouw AO-mix

 

Już od 1 września 2013 roku firma Trouw Nutrition Polska w swoich produktach Lidermix będzie stosować innowacyjną formułę Trouw AO-mix. Naturalna mieszanka antyoksydantów Trouw AO-mix zapewnia całkowitą ochronę zwierząt przed wolnymi rodnikami.

czytaj dalej

 
 

Komisja Europejska ogranicza stosowanie pestycydów

 

W miniony piątek Komisja Europejska przyjęła ograniczenia w stosowaniu trzech środków ochrony roślin z grupy neonikotynoidów, które jak dowodzą badania są groźne dla populacji pszczół. Ograniczenia te wejdą w życie od 1 grudnia tego roku.

 

czytaj dalej

 
 

Mniej grup producentów owoców i warzyw

 

Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw Witold Boguta w rozmowie z portalspozywczy.pl mówi, że nowe unijne przepisy mówiące o finansowaniu wstępnie uznanych grup producentów, których ogłoszenie miało miejsce wiosną 2012r., znacząco zahamowały zrzeszanie się plantatorów.

czytaj dalej

 
 

Hydroliza enzymatyczna – efektywna technologia pozyskiwania aminokwasów

 

Rolnictwo w XXI wieku opiera się na bardzo intensywnej produkcji ukierunkowanej na poprawę jakości i ilości plonu oraz zwiększenie opłacalności produkcji rolnej. Aby osiągnąć ten cel, należy istotnie ograniczyć stosowanie nawozów mineralnych i Środków ochrony roślin.

czytaj dalej

 
 
 
 
 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!