Plantatorzy buraków cukrowych domagają się wypłaty 300 mln zł

 

„Skoro nie ma prywatyzacji, to oddajcie nam nasze pieniądze!”. Takie żądania mają rolnicy trudniący się uprawą buraka cukrowego. „Puls Biznesu" pisze, że skarb odpowiada, iż nie mają do tego prawa.

KSCPlantatorzy buraka, którzy są związani z Krajową Spółką Cukrową (KSC)grzmią na wieść, że skarb państwa wypłacił sobie 300 mln zł. Rolnicy powołują się także na rozporządzenie ministra rolnictwa oraz na porozumienie, które zostało podpisane z resortem skarbu. Resort odpowiada: „Mieliśmy do tego prawo” i powołuje się na te same co oburzeni plantatorzy dokumenty.

Według plantatorów, Ministerstwo Skarbu Państwa jako właściciel Krajowej Spółki Cukrowej, nie podzielił się z nimi dochodami za dwa ubiegłe lata obrotowe. Jak twierdzą rolnicy, w sumie jest to 280-300 mln zł, które również należą im. „Puls Biznesu” pisze, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dn. 10 marca 2011 r. w sprawie warunków zakupu i dostawy buraków cukrowych przeznaczonych do produkcji cukru w ramach kwoty produkcyjnej cukru zysk ten należy się plantatorom buraków z tytułu podziału nadwyżki ze sprzedaży cukru ponad cenę referencyjną.

Źródło: www.portalspozywczy.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!