Owoce

Dokarmianie sadów przed kwitnieniem

 

O wielkości plonów i jakości owoców decyduje między innymi potencjał wynikający z jakości pąków kwiatowych. Proces ich różnicowania i formowania w przypadku drzew ziarnkowych zaczyna się w naszym klimacie pod koniec czerwca lub na początku lipca i trwa aż do kwitnienia. Wiosna jest więc ostatnim momentem, kiedy możemy poprawić kondycję pąków /również całego drzewa/ i w ten sposób zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania dużej ilości, dorodnych owoców. Nie ulega żadnej wątpliwości, że z dobrze wykształconych, grubych pąków łatwiej jest uzyskać ładne owoce niż ze słabych, niedostatecznie wykształconych.

czytaj dalej

 
 

Roztocza w polskich sadach – podsumowanie sezonu 2012/13

 

Rozmowa ze Zbigniewem Dąbrowskim, koordynatorem akcji Skuteczne zwalczanie przędziorków i pordzewiaczy w uprawach sadowniczych".

czytaj dalej

 
 

Nawożenie jesienne sadów posypowo

 

W tym roku straty wielu składników pokarmowych z gleby były wysokie, a spowodowane głównie przebiegiem pogody. Dotyczy to przede wszystkim azotu, ale także potasu i fosforu, które zostały wypłukane przez topniejące śniegi, a później – wiosną i latem – dodatkowo przez częste i obfite opady deszczu. Wszystkie te składniki były dodatkowo wymyte w sadach podtopionych.

czytaj dalej

 
 

Na dobre zimowanie sadów

 

Ten rok obfitował w rozliczne nadzwyczajne wydarzenia pogodowe, a ubiegłoroczna i również wcześniejsze zimy, nie należały do łagodnych – trwały długo i były mroźne. W latach poprzednich gleba była głęboko zamarznięta, praktycznie aż do samej wiosny, a z okrywą śnieżną też się różnie działo.

czytaj dalej

 
 

Zwiększenie eksportu koncentratu jabłkowego

 

Analitycy BGŻ informują o zwiększeniu eksportu koncentratu jabłkowego z Polski.

czytaj dalej

 
 

Perspektywy uprawy czarnej porzeczki

 

Rozmowa z Panem Marianem Gąsiorem – Prezesem Sieradzkiego Zrzeszenia Producentów Owoców na temat perspektyw uprawy czarnej porzeczki

czytaj dalej

 
 

Wyższe ceny polskich truskawek

 

Analitycy BGŻ informują, że ceny truskawek z Polski na rynkach hurtowych są wyższe niż rok temu. Cena ta jest wynikiem mniejszej podaży tych owoców, która związana jest opóźnioną wegetacją roślin.

 

czytaj dalej

 
 

Jak osiągnąć sukces w produkcji jabłek

 

Zakończył się okres kwitnienia drzew owocowych. Kwitnienie rozpoczęło się stosunkowo późno, ale trwało długo – sprzyjały mu idealne warunki atmosferyczne. Sadownicy mogą spodziewać się wysokich plonów, o ile nie pojawią się przymrozki, gradobicia czy susze.

czytaj dalej

 
 

Potrzeby pokarmowe roślin sadowniczych po kwitnieniu

 

Potrzeby pokarmowe i energetyczne roślin sadowniczych bezpośrednio po kwitnieniu są bardzo wysokie - energia potrzebna jest roślinie nawet do zrzucenia większości kwiatów i zawiązków owocowych. Na roślinie mają pozostać tylko te najsilniejsze i najcenniejsze okazy. Tak urządziła to natura i tak działa to od tysięcy lat.

czytaj dalej

 
 

Jak poprawić kwitnienie i zawiązywanie owoców

 

Dzisiaj już wiadomo, że przezimowanie upraw sadowniczych w okresie zimy było na ogół dobre, a w skali Polski nie zaobserwowano większych strat mrozowych w sadach.

 

czytaj dalej

 
 
 
 
 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!