Rzepak i oleiste

Ochrona fungicydowa rzepaku

 

Dobór odmiany, termin i norma wysiewu, zastosowanie zbilansowanego nawożenia uwzględniającego potrzeby rzepaku to bardzo istotne czynniki warunkujące wysoki plon. Należy jednak pamiętać, iż utrzymanie plantacji wolnych od chorób to także priorytet producentów. Stanowi gwarancję uzyskania satysfakcjonujących plonów o dobrych parametrach jakościowych.

czytaj dalej

 
 

Jesienne odżywianie rzepaku ozimego

 

Przez ostatnie lata obserwuje się coraz większe zainteresowanie rolników uprawą rzepaku. Jest on obecnie najpowszechniej uprawianą rośliną oleistą w Polsce. Jego nasiona są świetnym surowcem między innymi do produkcji oleju spożywczego. Poza tym znajdują zastosowanie jako dodatek do pasz lub w przemyśle naftowym – estry kwasów tłuszczowych stosuje się jako komponent paliw. Tak szerokie zastosowanie rzepaku powoduje, że zainteresowanie jego uprawą systematycznie rośnie. W 2012 roku według GUS powierzchnia uprawy rzepaku w Polsce wyniosła ponad 720 tys. ha i przewiduje się, że w ciągu kilku najbliższych lat może ona przekroczyć nawet milion hektarów.

czytaj dalej

 
 

Fungicydy rzepaku

 

Poniżej przedstawiamy tabelę zawierającą fungicydy rzepaku. Tabela została opracowana w formie pliku PDF i można ją pobrać bezpośrednio z tego miejsca.

 
 

Wiosenna ochrona i nawożenie rzepaku

 

Kończąca się zima to czas, by dokładnie zaplanować ochronę i nawożenie rzepaku ozimego. Poprawne zabiegi wczesną wiosną pozwolą uzyskać odpowiednio wysoki plon.

czytaj dalej

 
 

Spadły ceny olejów i tłuszczów

 

Indeksy FAO donoszą o kolejnym spadku cen olejów i tłuszczów na rynkach światowych. Indeks wyniósł 206 punktów i osiągnął poziom najniższy od 2 lat. Również w porównaniu do września 2012 poziom indeksu ostro się obniżył, bo aż 8% (18 punktów FAO).

czytaj dalej

 
 

Rośliny oleiste - AgroMonitor

 

"Sezon 2011/2012 na krajowym rynku rzepaku upłynął pod znakiem wysokich cen surowca. W ostatnich jego miesiącach, tj. w II kwartale 2012 roku, średnie ceny skupu rzepaku ukształtowały się na poziomie ok. 2050 zł/t, co oznacza, ˙ze były o ok. 3% wyższe od przeciętnej ceny odnotowanej w I kwartale 2012 roku (dane MRiRW)."

czytaj dalej

 
 
 
 
 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!