Trustee Hi-Aktiv SL - herbicyd dla wymagających

 

W dniu 18.04.2013 r. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydało zezwolenie na wprowadzenie do obrotu nowego herbicydu – Trustee Hi-Aktiv SL. Jest to nowoczesny preparat zawierający w swoim składzie glifosat, przeznaczony do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych /jednorocznych i wieloletnich/ na polach uprawnych i w uprawach sadowniczych oraz do likwidacji ugorów i odłogów przed zasiewem roślin uprawnych. Preparat można również stosować do desykacji zbóż i rzepaku ozimego.

753929 tractor 1Herbicyd Trustee Hi-Aktiv jest pierwszym na polskim rynku glifosatem w formulacji 490 SL. Jest to płynny koncentrat rozpuszczalny, bardzo łatwy w dozowaniu, o wysokiej zawartości substancji aktywnej, zawierający w swoim składzie nowoczesny surfaktant. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do innych środków opartych na glifosacie, formulacja Trustee Hi-Aktiv SL nie zawiera szkodliwych nośników ETA, będąc tym samym bezpieczną dla środowiska i użytkownika. Na uwagę zasługuje również szybkość działania produktu, co jest szczególnie istotne przy zabiegach pożniwnych – rośliny następcze można siać lub sadzić już 5-7 dni po zastosowaniu preparatu.

Produkcja herbicydu odbywa się na terenie Unii Europejskiej, a właściciel marki zapewnia wysokiej jakości certyfikowany preparat, do którego produkcji używane są surowce kontrolowane na każdym etapie jego wytwarzania. Glifosat jest obecnie najczęściej stosowanym herbicydem na świecie i jego użycie stale wzrasta. Nie bez znaczenia jest fakt, że ta substancja aktywna nie akumuluje się i bardzo szybko następuje jej biodegradacja, co jest zgodne z obecną polityką – dążeniem do stosowania możliwie bezpiecznych środków ochrony roślin. Firmy fitofarmaceutyczne stale opracowują nowe formulacje preparatów, tak by skuteczność wykonywanych zabiegów była wyższa. Formulacja 490 SL jest nowym, innowacyjnym rozwiązaniem, do tej pory niedostępnym dla polskich rolników i ogrodników.

Produkt świetnie się sprawdza jako środek do desykacji rzepaku. Jest to ważna informacja, gdyż zabieg ten coraz częściej włączany jest do agrotechniki, ponieważ zapewnia wyrównanie dojrzewania łanu, lepsze rozplanowanie żniw w gospodarstwach wielkoobszarowych i szybsze zebranie rzepaku z pola.

Podsumowując można stwierdzić, że Trustee Hi-Aktiv SL może stać się pewnym, a jednocześnie bezpiecznym narzędziem do desykacji zbóż i rzepaku oraz do walki z chwastami.

Podmiotem wprowadzającym środek na polski rynek jest firma Sumi Agro Poland Sp. z o.o.

Źródło: informacja prasowa

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!