Warzywa

Nowy chroniony produkt – „Oignon de Roscoff”

 

Komisja Europejska rozporządzeniem 888/2013 zdecydowała o zarejestrowaniu zgłoszonej wcześniej nazwy dla produktu francuskiego "Oignon de Roscoff"

czytaj dalej

 
 

Słabsze plony ziemniaków

 

Częste opady spowodowały obniżenie plonów ziemniaków. Szanuje się, że na Dolnym Śląsku spadek plonów może być na poziomie 30% w stosunku do zeszłego roku.

czytaj dalej

 
 

Kampania skupu ziemniaka przez firmę PEPEES

 

Do końca grudnia Firma PEPEES chce pozyskać ok. 150 tys. ton ziemniaków.

czytaj dalej

 
 

Cebula – podstawowe warzywo w Indiach

 

W Indiach cebula jest podstawowym elementem diety. Od miesiąca lipca pięciokrotnie zdrożała, co wpływa na budżet wszystkich mieszkańców Indii. Nie ma zapasów, a tegoroczne warunki atmosferyczne spowodowały niskie plony. Szacuje się, że wystarczy jej tylko na 5 miesięcy.

czytaj dalej

 
 

Ruszyła kampania pomidorowa w Pudliszkach

 

W miniony czwartek, 8 sierpnia 2013, rozpoczęła się kampania pomidorowa w miejscowości Pudliszki, w województwie wielkopolskim. Firma, która swoją nazwę zawdzięcza tej miejscowości i słynie z produkcji najpopularniejszych w Polsce ketchupu, koncentratu, przecieru czy sosów, przewiduje, że skup potrwa do pierwszych przymrozków w drugiej połowie października. 

czytaj dalej

 
 

Zmniejszony eksport holenderskich warzyw

 

Spada eksport holenderskich warzyw szklarniowych. Jak co roku dominującymi warzywami sprowadzanymi z Holandii są pomidory i ogórki. Z informacji FAMMU/FAPA wynika jednak, że eksport warzysz szklarniowych tychże warzysz obniżył się i to znacząco.

czytaj dalej

 
 

Siewy warzyw opóźnione

 

Długa zima i nadmiar wilgoci w późniejszym okresie zdecydowanie wpłynęły na opóźnienie zasiewów warzyw gruntowych na znacznym obszarze Polski - podają analitycy BGŻ.

 

czytaj dalej

 
 

Ceny nowalijek takie same jak rok temu

 

 

Na rynku hurtowym znajdującym się w Broniszach ceny nowalijek kształtują się na podobnym poziomie jak w zeszłym roku, lub są niższe. Jak poinformowała Małgorzata Skoczewska - rzecznik Rynku, pomimo mrozów dostawy warzyw pochodzących ze szklarni rosną z każdym dniem.

 

czytaj dalej

 
 

Tradycyjne polskie warzywa tracą na konsumpcji

 

„Puls Biznesu” informuje, że polska kapusta czy buraki są w odwrocie. Bardziej opłaca się uprawiać ogórki, pomidory i wszystko do mrożenia, dlategoteż producenci warzyw zwiększają produkcję w tym kierunku. 

czytaj dalej

 
 

Niezadowalające zbiory soi i bobiku

 

Jak podaje Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin tegoroczne, krajowe zbiory bobiku i soi dały średnie plony. W ramach programu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego i Rolniczego przeprowadzono doświadczenia z plonowania odmian soi i bobiku z krajowego rejestru.

czytaj dalej

 
 
 
 
 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!