Ruszyła kampania pomidorowa w Pudliszkach

 

W miniony czwartek, 8 sierpnia 2013, rozpoczęła się kampania pomidorowa w miejscowości Pudliszki, w województwie wielkopolskim. Firma, która swoją nazwę zawdzięcza tej miejscowości i słynie z produkcji najpopularniejszych w Polsce ketchupu, koncentratu, przecieru czy sosów, przewiduje, że skup potrwa do pierwszych przymrozków w drugiej połowie października. 

pudliszki logoChoć pogoda w tym roku nie była łaskawa dla plantatorów z okolic Pudliszek – wiosna nadeszła późno, a duże opady spowodowały podtopienia pól – to lipcowe upały z nawiązką przysłużyły się procesowi dojrzewania owoców. Dzięki temu, jak co roku, pomidory gruntowe - uprawiane wyłącznie przez sprawdzonych dostawców – będą dostępne dla konsumentów w postaci wysokiej jakości przetworów marki Pudliszki .

- Jakość skupowanych warzyw jest dla nas niezwykle ważna, kontrolujemy nasze pomidory od momentu selekcji nasion, poprzez sadzenie, dojrzewanie, aż do samych zbiorów, kiedy weryfikujemy, przede wszystkim, zawartość ekstraktu w pomidorze. Dzięki temu wszystkie nasze produkty charakteryzują się wyjątkowymi walorami smakowymi – mówi Marzena Więckowska, Rzecznik Prasowy marki Pudliszki.

Cena za tonę skupu zależy od zawartości ekstraktu w pomidorze – im wyższa jego zawartość wg skali Brix’a, która określa procentową zawartość cukru w roztworze liczoną w procentach wagowych, tym wyższa cena. Zakład w Pudliszkach obecnie współpracuje z dwustoma plantatorami.

Źródło: informacja prasowa

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!