Nowy chroniony produkt – „Oignon de Roscoff”

 

Komisja Europejska rozporządzeniem 888/2013 zdecydowała o zarejestrowaniu zgłoszonej wcześniej nazwy dla produktu francuskiego "Oignon de Roscoff"

oignon7285godnie z art. 6 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 510/2006 wniosek Francji o rejestrację nazwy „Oignon de Roscoff” został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Ponieważ żaden sprzeciw nie został zgłoszony Komisji zgodnie z art. 7 rozporządzenia (WE) nr 510/2006, nazwa „Oignon de Roscoff” wymieniona w załączniku do niniejszego rozporzą­dzenia zostaje zarejestrowana

 

"Oignon de Roscoff" jest cebulą nadającą się do przechowywania(Allium cepa,rodzina liliowatych). Odmiana dopuszczalna do jej produkcji ma następujące właściwości: jest to cebula o średnicy 30-80 milimetrów o okrągłym, podłużnym lub spłaszczonym kształcie. Ogonek jest mocno przymocowany do bulwy za pomocą szyjki i ma długość co najmniej 5 centymetrów. Jej łuski zewnętrzne mają barwę różową lub różowo-miedzianą a łuski wewnętrzne są białe lub lekko różowe z różową obwódką. Sucha masa w bulwie stanowi od 9%do 13%.

"Oignon de Roscoff" uzyskuje się z:

–nasion gospodarstwa odpowiadających odmianie określonej powyżej

–lub certyfikowanych nasion odmian Jack i Kéravel.

"Oignon de Roscoff" przechowuje się w stanie naturalnym. Stosowanie preparatów przedwschodowych jest zabronione.

Ostatnim dniem na wprowadzenie do obrotu jest dzień 1 maja roku następującego po roku zbiorów.

"Oignon de Roscoff" posiada następujące właściwości organoleptyczne: w stanie surowym rozwija bogaty i złożony bukiet, w którym dominują aromaty owocowe. Wyczuwana w ustach konsystencja jest soczysta i chrupiąca a smak owocowy i słodki, w niewielkim stopniu pikantny. Po obróbce termicznej konsystencja staje się rozpływająca a pikantny smak ustępuje słodyczy.

 

Źródło: Dziennik Urzędowy Komisji Europejskiej, Rozporządzenie Rady (WE)

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!