Produkcja Zwierzęca

Japonia otwiera rynek dla polskiej wołowiny

 

Od 01.08.2014 r. polska wołowina może być eksportowana do Japonii. Minister Marek Sawicki spotkał się z ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Japonii w Polsce Makoto Yamanaką. Rozmowy związane były z decyzją władz Japonii odnośnie dopuszczenia polskiej wołowiny do eksportu na rynek japoński.

czytaj dalej

 
 

XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Augustowie 11-13 września 2014

 

W dniach 11-13 września Augustów stanie się mleczarskim centrum Europy - przedstawiciele Komisji Europejskiej, rządów Polski, Niemiec, Francji, Holandii, szefowie branżowych organizacji mleczarskich i producenckich, zakładów i spółdzielni mleczarskich oraz firm współpracujących z branżą dyskutować będą o przyszłości sektora rynku mleka w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie.

czytaj dalej

 
 

Agencja zakończyła zawieranie umów na świadczenie usług utylizacyjnych w 2014 r.

 

12 firm zawarło z ARiMR umowy na świadczenie w 2014 r. usług utylizacyjnych obejmujących zbiór, transport i unieszkodliwienie padłych zwierząt gospodarskich.

czytaj dalej

 
 

SM MLEKPOL liderem branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej

 

Największa polska spółdzielnia z sektora mleczarskiego uplasowała się na Liście 500 znacznie wyżej niż w zeszłym roku, pokonując tym samym ponad połowę zaklasyfikowanych firm.

czytaj dalej

 
 

Dozwolony ubój rytualny

 

Rada Ministrów zaakceptowała projekt umożliwiający przeprowadzanie w Polsce uboju rytualnego. Premier Donald Tusk na konferencji prasowej podkreślił, że nowe przepisy dotyczące tej sprawy będą eliminowały metody uboju zwierząt najbardziej bulwersujące.

czytaj dalej

 
 

Zero tolerancji

 

Główny Inspektorat Weterynarii poinformował: Jedna chłodnia, osiem rzeźni, ośmiu pośredników handlującymi zwierzętami oraz dwa punkty skupu zamknięto bądź zawieszono ich działalność w związku z kontrolami weterynaryjnymi, które przeprowadzono w ramach akcji zero tolerancji.

czytaj dalej

 
 

87 procent koniny w dostawach wołowiny z Polski

 

Rzeczniczka służb weterynaryjnych z Łotwy (PVD) Ilze Meistere poinformowała, że dostawach polskiej wołowiny do łotewskiej firmy Latvian Kursu Zeme produkującej konserwy mięsne było 87 proc. koniny. Zdaniem Pani rzecznik dostawcą wadliwej wołowiny była spółka Mipol.

czytaj dalej

 
 

Ceny drobiu i wołowiny w górę. Wieprzowina bez zmian

 

Zgodnie z danymi Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w okresie od 25 do 31.03.2013 r. cena żywca wieprzowego w polskim skupie wynosiła przeciętnie 5,33 zł/kg, czyli tak samo jak tydzień wcześniej. Jednakże żywiec ten był o niecałe 2 proc. droższy niż w mienionym miesiącu oraz powyżej 2 proc. droższy aniżeli przed rokiem.

 

czytaj dalej

 
 

„Europejskie mięso - tradycja, jakość i smak”

 

W dniu 12 lutego 2013 roku Agencja Rynku Rolnego zawarła ze Stowarzyszeniem Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczypospolitej Polskiej umowę na realizację kampanii informacyjno-promocyjnej pt. „Europejskie mięso - tradycja, jakość i smak".

czytaj dalej

 
 

Mleczarze protestowali w Brukseli

 

Do Brukseli zjechało kilka tysięcy producentów mleka z całej Unii Europejskiej, aby zaprotestować przeciwko za niskim cenom skupu. Rolnicy są zdesperowani, twierdzą, że obecne stawki nie gwarantują opłacalności produkcji mleka. Podczas protestu doszło do niespodziewanych starć z policją.

czytaj dalej

 
 
 
 
 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!