XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Augustowie 11-13 września 2014

 

W dniach 11-13 września Augustów stanie się mleczarskim centrum Europy - przedstawiciele Komisji Europejskiej, rządów Polski, Niemiec, Francji, Holandii, szefowie branżowych organizacji mleczarskich i producenckich, zakładów i spółdzielni mleczarskich oraz firm współpracujących z branżą dyskutować będą o przyszłości sektora rynku mleka w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie.

XIIFSMTo ważny rok dla Polski i Unii Europejskiej. Mija 10 lat od największego w historii rozszerzenia UE o dziesięć państw w tym Polskę. Pod znakiem zapytania stoi dalszy rozwój i możliwości eksportu do Rosji poza tym trudno też przewidzieć zachowania rynku i cen mleka po 2015 roku – powiedziała organizatorka Agnieszka Maliszewska. Podczas pierwszego Forum, w 2002 roku, nasza uwaga skupiała się na przyszłości branży mleczarskiej po akcesji z Unią Europejską. Zastanawialiśmy się nad tym, jak będzie wyglądała przyszłość Polski w strukturach UE. Dziś jesteśmy świadkami tego jak Forum Spółdzielczości Mleczarskiej przekształca się w miejsce europejskiej debaty, gdzie pokazujemy, jak może się rozwijać sektor mleka przewidując jego przyszłość w UE i na świecie po zakończeniu systemu kwotowania.

Program tegorocznego Forum koncentrował się będzie wokół znalezienia odpowiedzi na strategiczne dla sektora pytania:

Jak Polska zmieniła unijny rynek producentów i przetwórców mleka po prawie dekadzie funkcjonowania na rynku wspólnotowym?

Czy zniesienie systemu kwotowania zmieni obraz światowego mleczarstwa?

Które kraje przygotowane są na potencjalne zagrożenia po zniesieniu kwotowania i jak Komisja Europejska chce monitorować rynek mleka?

Jakie rynki zbytu staną się motorem napędowym w mlecznej gospodarce?

Czy Rosja i Chiny wchłoną europejską produkcję mleka?

Jak skutecznie wykorzystać światowe trendy i innowacje, aby osiągnąć spektakularny sukces na rynku?

XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej organizowane jest we współpracy z największą polską organizacją branży mleczarskiej – Polską Izbą Mleka. Patronat honorowy nad konferencją objął min. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki oraz Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych Stanisław Kowalczyk.

Partnerami merytorycznymi oraz organizacyjnymi są min. Ambasada Republiki Federalnej Niemiec, Ambasada Królestwa Niderlandów, Ambasada Francji.

Konferencja powstaje przy wsparciu i zaangażowaniu Strategicznych i Złotych Partnerów

Firm: Tetra Pak; HYPRED; Timac Agro; APPE; Auto Idea; BPSC S.A.; GEA Process Engineering; GEA Refrigeration Poland.

Źródło: Informacja prasowa

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!