Mleczarze protestowali w Brukseli

 

Do Brukseli zjechało kilka tysięcy producentów mleka z całej Unii Europejskiej, aby zaprotestować przeciwko za niskim cenom skupu. Rolnicy są zdesperowani, twierdzą, że obecne stawki nie gwarantują opłacalności produkcji mleka. Podczas protestu doszło do niespodziewanych starć z policją.

protest mleczarzy w BrukseliRolnicy zebrali się przed siedzibą Parlamentu Europejskiego. Część z obecnych tam demonstrantów zachowywała się agresywnie, w związku z czym doszło do interwencji policji. Protestujący rolnicy polewali mlekiem funkcjonariuszy władzy próbujących przywrócić spokój. Doszło nawet do spalenia jednego z samochodów należących do demonstrantów.

Rolnicy żądali interwencji na rynku unijnym oraz utrzymania kwot mlecznych, które prawdopodobnie zostaną zlikwidowane po 2015 roku.

Do protestu przyłączyła się stuosobowa grupa z Polski. – "Sytuacja jest taka, że jeżeli zostaną zniesione kwoty mleczne, cena w skupie spadnie, hodowcy zaczną bankrutować i będziemy musieli importować mleko" – mówił dyrektor Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Stanisław Kautz.

"My chcemy otrzymać godziwą zapłatę za towar. Przyjechaliśmy półtora tysiąca kilometrów żeby powiedzieć „nie" pewnym decyzjom. Paliwo jest bardzo drogie, a mleko bardzo tanie – zero zysku. Niedługo ludzie nie będą mieć nawet na chleb" – tłumaczył jeden z rolników protestujących w Brukseli.

W manifestacji wzięli udział także producenci mleka z Belgii, Niemiec, Holandii, Francji i Włoch.

Źródło: IAR, TVP Info, fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!