Zero tolerancji

 

Główny Inspektorat Weterynarii poinformował: Jedna chłodnia, osiem rzeźni, ośmiu pośredników handlującymi zwierzętami oraz dwa punkty skupu zamknięto bądź zawieszono ich działalność w związku z kontrolami weterynaryjnymi, które przeprowadzono w ramach akcji zero tolerancji.

miesoJanusz Związek Główny Lekarz Weterynarii wyjaśnił, że dane te pochodzą z kontroli z okresu 2-11 kwietnia br. W pierwszym tygodniu kontroli zawieszono działalność 12 firm mięsnych - poinformował Krzysztof Jażdżewski wiceszef Inspekcji Weterynaryjnej.

W okresie od 2 do 11 kwietnia bieżącego roku organy Inspekcji Weterynaryjnej na terenie całej Polski przeprowadziły 28 kontroli w chłodniach składowych, 414 w rzeźniach, 200 w punktach skupu zwierząt oraz 185 u pośredników zajmujących się handlem zwierzętami. W wyniku kontroli wydano 19 decyzji dotyczących zakazu lub zawieszenia działalności.

Jażdżewski tłumaczył, że dotychczas służby weterynaryjne po stwierdzeniu niewielkich nieprawidłowości, np. brak dokumentów, tylko upominały kontrolowany podmiot, teraz natomiast w ramach akcji zero tolerancji służy są bardziej radykalnie. Zaostrzenia mają na celu wyeliminowanie wszystkich naruszeń w branży mięsnej, które wpłynąć mogą na bezpieczeństwo żywności.

Dorywcze kontrole ubojni, zakładów przetwórczych oraz firm zajmujących się transportem zwierząt zapowiedzieli minister rolnictwa Stanisław Kalemba i Janusz Związek. Powodem kontroli były zdarzenia bezpośrednio zagrażające zdrowiu ludzi, taki jak np. dodawanie starego mięsa do świeżych przerobów w zakładzie Viola w kujawsko-pomorskim czy wykrycie uboju chorych zwierząt mające miejsce w rzeźni koło Białej Rawskiej.

Zapowiedziane kontrole mają objąć kilka tysięcy rzeźni, chłodni, zakładów przetwórczych i firm transportowych.

Źródło: www.money.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!