Bydło

I Krajowa Wystawa Była Mięsnego w Sielinku

 

Z okazji 20-lecia Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego zorganizowana zostanie I Krajowa Wystawa Była Mięsnego w Sielinku k/Poznania w terminie 29-31.08.2014r.

czytaj dalej

 
 

Certyfikat "Dobry produkt - wybór ekspertów" 2013 dla Dobrej Wołowiny QMP

 

5 listopada, już po raz czwarty, przyznano prestiżowe wyróżnienia - "Dobry Produkt - wybór ekspertów". W tym roku w plebiscycie wyróżniono wołowinę QMP. To wyjątkowe mięso, zostało także docenione podczas głosowania internautów. Logo konkursu jest drogowskazem dla konsumentów i widnieje jedynie na wyjątkowych produktach – wyróżniających się m.in. jakością, innowacyjnością i zastosowaniem nowoczesnych technologii w procesie wytwarzania.

czytaj dalej

 
 

Krowy z certyfikatem szczęśliwości

 

Aby wołowina była krucha i smaczna, hodowana krowa musi być zrelaksowana i szczęśliwa. Musi mieć stały dostęp do wody i swobodę poruszania się. W produkcji wołowiny QMP specjalizuje się obecnie około 100 gospodarstw w Polsce. Tygodniowo w tym systemie ubijanych jest mniej więcej 200 sztuk bydła.

czytaj dalej

 
 

Wołowina − mięso dla wykształconych?

 

Choć kulinarne gusta Polaków zmieniają się pod wpływem rozmaitych żywieniowych mód i trendów, radykalnego odwrotu od tradycyjnej sztuki mięsa na drugie danie na razie nie widać. Jak bowiem wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut ProPublicum na potrzeby programu informacyjnego QMP – wołowina zawsze dobra”, na typowym polskim stole obiadowe dania mięsne pojawiają się przynajmniej raz w tygodniu. Przywiązanie do kuchni opartej na mięsie idzie jednak w parze z coraz bardziej świadomym wyborem jej podstawowych składników.

czytaj dalej

 
 

Spadek cen wołowiny

 

W ostatnich tygodniach na rynku odnotowuje się wyraźne spadki cen mięsa wołowego. Przyczyną tych zmian jest zakaz uboju rytualnego oraz głośna w ostatnich dniach afera z koniną. 

 

czytaj dalej

 
 

Podkarpacie stawia na bydło

 

Województwo podkarpackie stawia na promocję hodowli bydła mięsnego. Tamtejszy samorząd przeznaczył w tym roku na ten cel niemal 2,5 mln zł. Podkarpackie to jedyne województwo, w którym prowadzone jest takie przedsięwzięcie, a odbywa się już po raz drugi.

czytaj dalej

 
 

W Polsce rośnie zainteresowanie hodowlą nowej rasy bydła mlecznego

 

Polscy producenci mleka coraz częściej interesują się hodowlą norweskiej rasy czerwonej, zwanej NRF. Według polskich rolników, rasa ta charakteryzuje się wysoką mlecznością, płodnością i odpornością na choroby.

czytaj dalej

 
 

Zdrowa krowa

 

Rośnie zainteresowanie rolników programem Zdrowa Krowa. To wspólny program przetwórców, hodowców i naukowców ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dzięki Zdrowej Krowie rośnie wydajność, a co za tym idzie rosną również zyski.

czytaj dalej

 
 

Wirus Schmallenberg w Irlandii!

 

W Irlandii Północnej 31 października wykryto pierwszy przypadek wirusa Schmallenberg. Potwierdziły to testy przeprowadzone na jednym z cieląt, urodzonym w Banbridge w hrabstwie Down. Dzień wcześniej także władze Irlandii poinformowały o wykryciu tego wirusa u płodzie cielęcia w hrabstwie Cork.

czytaj dalej

 
 

AgroMonitor - Wołowina i Wieprzowina

 

Zgodnie z oczekiwaniami w II kwartale 2012 r. trzoda chlewna drożała. Przeciętna cena była o 3% wyższa niż kwartał wcześniej i ukształtowała się na rekordowym poziomie 5,42 zł/kg, czyli bliżej dolnej granicy prognozowanego przez nas w kwietniu przedziału 5,39-5,67 zł/kg.

czytaj dalej

 
 
 
 
 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!