Spadek cen wołowiny

 

W ostatnich tygodniach na rynku odnotowuje się wyraźne spadki cen mięsa wołowego. Przyczyną tych zmian jest zakaz uboju rytualnego oraz głośna w ostatnich dniach afera z koniną. 

 

27.07Zdaniem handlujących mięsem wołowym, ceny wołowiny mogą jeszcze znacznie spaść w dół w niektórych regionach kraju. Zauważalne zmiany są wynikiem ostatniej afery związanej z koniną, jak również zakazem uboju rytualnego wprowadzonym od 1 stycznia 2013 r.

 

Rok temu w skupie za kilogram bydła płacono 7,2 zł netto, a w tym tygodniu cena wynosi zaledwie 6 zł/kg netto.

Czesław Ślęzak prowadzący skup zwierząt "Ślęzak" mówi: „To co się dzieje teraz, czyli afera z koniną i przede wszystkim brak uregulowania sprawy z ubojem rytualnym zwierząt spowodował znaczny spadek cen i handlu wołowiną. Praktycznie, tego handlu już nie ma. Wcześniej 90 proc. skupowanego przeze mnie żywca wołowego trafiało na ubój rytualny, a później na eksport np. do Turcji.” Ślęzak podkreśla, że spadek handlu mięsem wołowym, to wielki problem dla producentów wołowiny.

Jak wyjaśnia przedsiębiorca: „Rolnicy na razie wstrzymują się ze sprzedażą bydła, przetrzymują zwierzęta. Każdy liczy jeszcze, że coś się zmieni. Dla nas jest to podobne zamieszanie tak jak było przy ptasiej, czy przy świńskiej grypie. Ostatecznie tracił na tym handel i rolnicy.”

 

Źródło: www.portalspozywczy.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!