Mniej piskląt indyczych

 

 

 

 

Specjaliści rynku rolnego Banku Gospodarki Żywnościowej poinformowali, że we wrześniu znacznie obniżyły się wylęgi indyczych piskląt w porównaniu do sierpnia br, a nawet były mniejsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

dwutygodniowe piskle indyk - Agrobiznes ParkWedług GUS wylęgi piskląt indyczych są nawet o 21% mniejsze niż jeszcze miesiąc temu i wyniosły 1,54 mln szt. Co roku notuje się spadek liczby wylęgów we wrześniu jednak w tym roku był on wyjątkowo drastyczny.
Jednocześnie import piskląt wyniósł niemal 860 tys szt. przy eksporcie wielkości 170 tys. szt. Z powyższych danych można więc wyciągnąć wniosek, że również we wrześniu zanotowano spadek wstawienia piskląt.

Trzeba też zaznaczyć jak trudną sytuację mają w tej chwili producenci indyków. Już od stycznia notowano tylko spadki cen żywca. Do września spadek ten wyniósł już 9%. W tym samym czasie wzrosły koszty produkcji np. cena mieszanki paszowej wzrosła o 17%.

Eksperci jednak zaznaczają, że trzeba było się spodziewać zmniejszenia produkcji przy wzrastających kosztach. W tym przypadku reakcja rynku jest naturalna, ze względu na duże zapotrzebowanie indyków na paszę i bardzo wysoki poziom cen zbóż na rynku światowych i polskich.
Co przyniesie 2013 rok? Będziemy mogli przekonać się już w pierwszej połowie roku. Spodziewać się jednak możemy podwyżek cen mięsa indyczego.

 

Źródło: BGŻ

 

 

 

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!