Pasze GMO niebezpieczne dla zwierząt

 

Naukowcy z Rosji udokumentowali istnienie bardzo poważnych zagrożeń i trwałych uszkodzeń zdrowia zwierząt, którym była podawana pasza modyfikowana genetycznie.


Takie informacje zostały podane podczas konferencji prasowej Narodowego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Genetyki (NAGS). Specjaliści odkryli dużą liczbę zmian patologicznych u zwierząt, który podawano pasze GMO.

maciora z prosiętami - Agrobiznes ParkNajistotniejsze zmiany to opóźnienie rozwoju i wzrostu oraz zakłócenie proporcji płci, jednak z nieznacznym wzrostem odsetek samic, zmniejszenie liczby młodych w jednym miocie, aż do całkowitego ich braku w drugiej i trzeciej generacji.
Dla prezydenta NAGS Aleksandra Baranova, głównym zagrożeniem wpływu pasz GMO, które odkryto w trakcie kontroli, to "zatrzymanie rozmnażania", co w rezultacie może całkowicie uniemożliwić uzyskanie trzeciej generacji zwierząt.

- "Wyniki naszych badań potwierdziły wyniki europejskich naukowców, którzy wskazali na negatywny wpływ genetycznie zmodyfikowanych składników w paszach na zdrowie zwierząt" - powiedział Baranow.

- "Używaliśmy pożywienia z soi, która jest szeroko stosowana w Rosji w tuczeniu żywego inwentarza. Soja z linii 40-3-2, zawarta jest w wyselekcjonowanym pożywieniu, które dopuszczone jest do użycia w Rosji. Jest również stosowana w żywności dla ludzi." - dodał.

Nowe wiadomości w sprawie pasz GMO ponownie napędzają gorące spory na temat stosowania tej paszy w hodowli. Pytanie zasadnicze w tej chwili to: Czy pasza GMO powinna być dozwolona? Rosyjski parlament rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu upraw i stosowania pasz GMO w hodowli zwierząt.

 

Źródło: Prisonplanet.pl, fot. allaboutfeet.net

 

 

 

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!