Mniej ryb z Bałtyku

 

Szykują się kolejne cięcia w kwotach połowowych na Bałtyku i to już od przyszłego roku. Ograniczenie łowienia dorszy i łososi zaproponowała Komisja Europejska. To zdumiewa polski resort rolnictwa, który przypomina, że przecież rok temu zezwolono na większe połowy.

 jesiotr arimrWedług naukowców z Międzynarodowej Komisji Badań Morza, ryb w Bałtyku jest zbyt mało i konieczne są dalsze redukcje połowów. Stąd propozycja, żeby rybackie limity jeszcze bardziej zmniejszyć.
Na zachodnim Bałtyku, połowy dorszy miałyby zmaleć o 2 proc., a wschodnim o 9 proc. Mocne cięcia zalecane są też w przypadku łososi. Tu sugerowane są redukcje rzędu 11 proc..
Propozycja, choć bardzo wstępna, już spotkała się ze sprzeciwem części krajów członkowskich UE, w tym także Polski. Nasz resort rolnictwa domaga się od Komisji Europejskiej wyjaśnień. Tym bardziej, że w ubiegłym roku zezwolono przecież na większe połowy ryb, i to aż o 15 proc.
– Jest niezrozumiałe, a robią to te samy zespoły naukowców. Bardzo nas interesuje jaką przyjęto metodologię podawania rekomendacji i co się stało ze stadem dorsza w Bałtyku zachodnim i wschodnim w ciągu roku – irytuje się Kazimierz Plocke, wiceminister rolnictwa.

dalej

Źródło: TVP Info, Autor: Radosław Bełkot, Redakcja Rolna TVP

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!