Sezon na karpia rozpoczęty

 

Największy producent karpia w Polsce spółka Stawy Milickie wyprodukowała w tym roku 100 t karpia więcej niż przed rokiem. Już teraz karpie są odławiane i wpuszczane do mniejszych stawów, które pełnią funkcję tymczasowych magazynów.

Odławianie karpi na Stawach MilickichW listopadzie 2011 r. akcjonariuszem Stawów Milickich zostało województwo dolnośląskie. Już wtedy zapowiadano zwiększenie produkcji ryb.
Spółka wyprodukowała w tym roku 370 ton karpia oraz 100 ton innych ryb tj. linów, jesiotrów, szczupaków, sumów, amurów czy tołpyg.
- "Chcemy co roku zwiększać produkcję. W przyszłym roku ma to być ponad 700 ton karpia, a docelowo nawet do 3,5 tys. ton tej ryby" - mówił dyrektor zarządzający spółką Paweł Kowalski.
W tym roku ceny hurtowe z kilogram karpia kształtują się na między 9,5 zł do 11 zł. W zeszłym roku hurtownicy zmuszeni byli płacić ok. 12 zł za kilogram tej ryby. - "Niższe ceny to efekt zwiększenia produkcji ryb oraz konkurencji, jaką narzuca import karpia z Czech" – oceniał Kowalski.

W tej chwili ryby przygotowywane są już do grudniowej sprzedaży. Odławiane są z dużych zbiorników i wrzucane do małych stawów, gdzie są intensywnie karmione. Stawy te posiadają także duży przepływ, dzięki temu ryby pozbywają się resztek pokarmu i nadmiaru tłuszczu, a także zapachu i posmaku mułu.

Jak informuje Kowalski zapotrzebowanie w tym roku jest tak duże, że spółka na pewno nie będzie w stanie zaspokoić całego rynku - "Już teraz przyjeżdżają nasi kontrahenci po odbiór ryby, a szczyt sprzedaży przypadnie na początek grudnia" - dodał.

Źródło: PAP, fot. Agencja Gazeta

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!