Program odbudowy trzody chlewnej

 

Ministerstwo rolnictwa jeszcze w styczniu ma zatwierdzić program odbudowy trzody chlewnej. Przewiduje on wsparcie finansowe gospodarstw które, będą chciały specjalizować się w produkcji prosiąt. Dotacja wypłacana będzie w ramach PROW 2014-2020.

maciora z prosiętami- „Zespół zakończył prace, teraz materiał zostanie wysłany do wszystkich członków tego zespołu, którzy naniosą swoje uwagi. W styczniu powinniśmy zatwierdzić ten program" – wyjaśnia minister rolnictwa.

Minister zaznaczył jednak, że z przeprowadzonych analiz wynika, iż produkcja nie będzie opłacalna w małych gospodarstwach. – „Według oceny ekonomicznej, proponuje się minimum 150 macior w chlewni. Jest też mowa o tym, że powinny zajmować się tym grupy producenckie, bo dla jednego rolnika może to być problem. Stworzymy tu preferencje dla spółdzielni, dla grup producenckich" - mówi Kalemba.

Polska jest bardzo ważnym producentem trzody w Europie. Zajmuje pod tym względam czwarte miejsce. Nie znaczy to jednak, że nie boryka się z problemami. – „Największą przeszkodą w produkcji trzody jest brak powiązania gospodarstw produkujących tuczniki z ubojniami, przetwórstwem, handlem" – mówi minister.

Źródło: portalspozywczy.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!