Ceny wieprzowiny stanęły w miejscu

 

Europejski rynek wieprzowiny w tym tygodniu stoi w miejscu. Niezmienione ceny można zaobserwować w Niemczech, Belgii, Holandii, Danii, Austrii, Hiszpanii i w Irlandii. Powodem zastoju cen według Stowarzyszenia Niemieckich Producentów Trzody Chlewnej jest zrównoważenie popytu i podaży mięsa wieprzowego.

trzoda chlewnaW tym tygodniu (21 tydzień) są również kraje, u których ceny wieprzowiny są na plusie. Są to Francja i Wielka Brytania. Cena kilograma wieprzowiny na Wyspach Brytyjskich wynosi 1,91 EUR netto o mięsowości min. 56% i wybojowości 79%.

Na wzrost cen liczą obecnie Hiszpanie, u których niebawem rozpoczyna się turystyczny sezon. Właśnie w tym sezonie, co roku, pojawia się wzrost cen wieprzowiny, który spowodowany jest większym spożyciem mięsa przez turystów.

Stowarzyszenie Niemieckich Producentów Trzody Chlewnej (ISN) informuje, iż zapotrzebowanie niemieckich przetwórców na tuczniki ubojowe jest dość dobre, jednak nie należy spodziewać się wzrostu cen ze względu na niską temperaturę w zapowiadanej prognozie pogody. ISN uważa, że właśnie niska temperatura nie pozwala na rozkręcenie sprzedaży na lokalnych rynkach.

źródło: piagro.pl

 
 
Dynamic Metal
 
BiuroRachunkowe
 
Dynamic Metal
 
 
Po ryby
 
 

Nasi partnerzy

 
 

Kontakt

AgroBiznes Park Sp. z o.o.
Kołaczkowo 
ul. Ułańska 9
89-200 Szubin
tel. (52) 513-15-54
tel. (52) 513-15-55

Biuro rachunkowe
tel./fax. (52) 384-59-82

Reklama

Zachęcamy do umieszczenia reklam na portalu.
Publikacja - 1 miesiąc gratis!!!

Prosimy o zapoznanie się z parametrami technicznymi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!